WARSZTATY COOKUP - TAJLANDIA OD KUCHNI

Wczoraj uczestniczyłyśmy w warsztatach "Tajlandia od kuchni" organizowanych przez CookUp . Zajęcia odbyły się w poznańskim ...

Wczoraj uczestniczyłyśmy w warsztatach "Tajlandia od kuchni" organizowanych przez CookUp. Zajęcia odbyły się w poznańskim studiu kulinarnym przy ulicy Dąbrowskiego. Takie warsztaty odbywają się również w Warszawie, gdzie znajdują się pozostałe dwa studia.

Nasze warsztaty prowadził Segiusz Hieronimczach, finalista V edycji Top Chef. Gotowaliśmy wspólnie w małej, zaledwie siedmioosobowej grupie.
Łącznie przygotowaliśmy cztery dania:
 • zupę Tom Kha Kai - z brązowymi pieczarkami, trawą cytrynową, kurczakiem, krewetkami
 • Pad Thai z krewetkami
 • Kung Pao Shrimps - sałatkę z krewetkami w tempurze
 • banany w tempurze z karmelem i lodami waniliowymi 

Takie warsztaty to świetny pomysł do wspólnego, kreatywnego spędzania wolnego czasu. Są okazją do poznania nowych osób, usłyszenia wielu ciekawostek i spróbowania wielu nowych dań. Oprócz tajskiej tematyki do wyboru macie także m.in. pieczenie angielskich tortów, street food, warsztaty sommalierskie, a także techniki posługiwania się nożem w kuchni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

14 komentarze

 1. Kim jest ta 3cia dziewczyna?Czy pożyczyła od Zosi sukienkę,a Zosia pożyczyła ten śmieszny komplecik od Zuzy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To moja przyjaciółka :) mamy ten sam kombinezon, tak się złożyło, bratnie dusze :))) a komplecik owszem, pożyczyłam od Zuzki

   Usuń
 2. doradzicie dziewczyny? chciałabym zrobić mały remont pokoju... pomalowałabym meble na biało, wymieniła gałki. Zastanawiam się czy lepiej zrobić biały połysk czy miały mat mebli. Jakie preferujecie? I wtedy jaki kolor ścian zrobić do tych białych mebli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli sama będziesz malować to biały mat chyba będzie łatwiejszy do zrobienia. Ja mam matowe, białe meble i białe ściany.

   Usuń
  2. i jak Zosia efekt? nie jest zbyt "chłodno" w pokoju?

   Usuń
  3. Ja mam taki pokoj i jest NAJLEPSZY <3

   Usuń
 3. Piękne i umieją gotować. jesteście cudowne.

  OdpowiedzUsuń
 4. w jakim hotelu zatrzymaliście się w Pradze? wygląda super, ja też ze swoim niedawno z Pragi wróciłam i nie raz wrócimy do tego miasta, ale chciałabym jakiś fajniejszy hotel :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Głodna się przez Was zrobiłam, to zdecydowanie moje smaki !:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy był tam też twój chłopak,ten w koszuli w kratę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytam i podziwiam Was już ponad 4 lata, wasz blog jest jednym z moich ulubionych ♥ dlatego zwracam się do was z pytaniem, co robicie aby zdjęcia robione telefonem nie traciły jakości po dodaniu ich do posta? mam sporo zdjęć na moim iphonie, które chciałabym umieścić w nowym poście lecz jakość na blogu nie jest taka, jaka byc powinna :(

  OdpowiedzUsuń